Jaro 2024, 5.D
Datum, čas Út 19.3.2024, 19:30
Rozhodčí Kamil Kohout   Hřiště P2

Góly 4. a 21. Macháček, 47. Mareček, 48. Pelouch - 54. Ptáček, 58. Čihák

Hned první hrací den jsme na domovské Pražačce zahájili jarní sezónu. Do 5. ligy jsme se už jednou podívali a v živé paměti jsme měli i loňskou prohru s Metráčky 3:6, takže dnešnímu večeru patřil patřičný respekt. Do karet nám nehrála taky krize sestavy kvůli nemocem, zraněním a hlídání dětí.

Začali jsme nicméně s hlavami nahoře a po pár kontaktech s míčem se ukázalo, že zimní pauza téměř není znát. Po několika minutách se Mára před bránou krásně uvolnil a neomylně trefil šibenici. Soupeř následně dvakrát po sobě zahrozil přečíslením v brejku, ale finální nahrávky postrádaly parametry. Od té chvíle jsme pojistili obranu a Metráčci to měli v zakládání útoků hodně složité. Mára pak po kombinaci přidal ranou k tyči druhou branku, zatímco soupeř dokázal vážněji ohrozit Pepou střeženou branku jen z přímáku.

Ani výměna stran nepřinesla žádný převrat. Po půli druhé půle jsme dokázali zvýšit na 3:0 a chvilku poté Honza Pelouch neodmítl po zemi naservírovaný míč a zprava přidal čtvrtý gól. Jak se blížil závěr, přišla dvě malá zaváhání na hranici vápna a téměř identicky zblízka po zemi k tyči soupeř postupně snížil na závěrečných 4:2.

Komentář rozhodčího: "Domácí byli lepší v zakončení a zaslouženě zvítězili."
Muž zápasu dle rozhodčího: Macháček