3  :  5

Jaro 2023, 6.C (4.)
Datum, čas Út 30.5.2023, 20:15
Rozhodčí Blahoslav Bureš   Hřiště P2

Góly 17. Kochman, 22. Vácha, 25. Singer - 25., 30. a 53. Macháček, 9. a 35. Adam Mička

V devátém kole nám los určil deváté FK Kužely Kublov, tým s nejlepším střelcem skupiny. Po minulé anomálii jsme měli jen jednoho na střídání.

Skóre otevřela netradičně po faulu na Johnnyho penalta, jíž se zhostil Adam a nekompromisně zavěsil doprostřed pod břevno. Pouhé tři minuty poté ale Kužely potrestaly nedůslednost v naší obraně a obávaný Radim Kochman po průniku přehodil Appyho a srovnal na 1:1. Hned o chvilku později se nám nepovedla narážečka před vápnem, soupeř využil situace, šel do přečíslení a s chladnou hlavou po kombinaci vsítil podruhé. Byli jsme zaskočení, rychlým napadáním nám komplikovali rozehrávku a po další nepřesnosti míč skončil v levé šibenici.

Začínalo přituhovat, nicméně tuto sezónu v prvních poločasech nic neobvyklého. Nevěšeli jsme hlavu. Brzy poté Adam nebezpečně pálil a následný roh naservíroval Márovi, který z první zakončil k tyči. Byli jsme zpátky ve hře. Těsně před koncem poločasu vystihl Johnny soupeřův aut, špičkou míč posunul Márovi, který prošel přes dva obránce a krásnou ranou do šibenice srovnal na 3:3.

V druhé půli Kužely pokračovaly v nastřelování tyčí. Jedna infarktová přišla hned z úvodu, ale po následném útoku Márovi při příjmu odskočil balón a soupeřův obránce v pádu smolně nahrál do vápna přesně na připraveného Adama. 4:3. Místo uklidnění hry jsme se ale sami dál dostávali pod tlak a Appy nás nejednou musel zázračně zachraňovat. Po další kuželové kombinaci se naše tyč rozezněla potřetí a o 20 sekund později počtvrté. Abychom nezůstali pozadu, chvíli před koncem zazvonil na tyč i Adam. Rozhodnutí zápasu jsme se tak dočkali až v 53. minutě, když jsme na středu hřiště pressingem vytlačili soupeře až k jeho vápnu, a po nepřesné nahrávce na gólmana měl už připravený Mára snadnou úlohu.

Nasazení Kublova bylo znát agilitou na hřišti i mimo něj. Ukázalo se totiž, že si rádi zápasy natáčejí a následně záznamy podrobují podrobné elektronické tužce. Přestože jsme herně nebyli vůbec ve své kůži, po technické stránce je to top kvalita. Klobouk dolů a velké díky Kuželům.

Komentář rozhodčího: "Hosté hráli ofenzivní fotbal se spoustou šancí, domácí vycházeli ze zabezpečené obrany."
Muž zápasu dle rozhodčího: Macháček