4  :  4

Jaro 2023, 6.C (4.)
Datum, čas Út 9.5.2023, 19:15
Rozhodčí Martin Průša   Hřiště STER1

Góly 3. a 29. Javor, 20. Borota, 33. Moravec - 41. a 46. Josef Štěpánek, 49. a 55. Adam Mička

Po kontumační pauze z 6. kola přišly tento týden komplikace se sestavou pro změnu na naší straně. Byli jsme bez střídání, k tomu Appy těsně po nemoci, a navíc se odpoledne Adam zasekl v práci a nebylo jisté, jestli vůbec dorazí. Natěšená GK Ohradní se přitom rozcvičovala v 11 lidech už dlouho před úvodním hvizdem.

První minuty jsme strávili v oslabení a brzy přišel i první inkasovaný gól. Začátky nám tuhle sezónu nejdou. Ve dvacáté minutě přišla jedna z nejnebezpečnějších situací. Kopali jsme roh a ten tradičně skončil po soupeřově brejku v naší síti. Těsně před půlí Ohradní zvýšila na hrozivých 3:0, na což navázala hned v úvodu druhého poločasu ještě čtvrtou brankou a zdálo se, že je o zápasu rozhodnuto.

Nevzdáváme se však snadno. Byť citelně vyčerpaní, vrhali jsme se do útočného snažení s čím dál větší vervou. Dlouho napínaný gólový pytel protrhla bratrská spolupráce. Honza dostal nahrávku po lajně, vrátil míč po zemi ulicí a ze změti nohou obránce a brankáře vyšla vítězně Pepova levačka. Vysvitla naděje. Pět minut poté jsme využili zvýšené morálky. Adam v počínajícím úniku přihrál před gólmana, který míč srazil na roh, ale Pepa ho ještě doběhl, vrátil se s ním z úhlu před bránu a o vnější tyč snížil na 2:4.

Pouhé tři minuty poté přinesla ovoce kombinace s Márou. Adam dostal neodolatelnou nabídku před bránu a neomylně zakončil k tyči. Zaskočená Ohradní chtěla zareagovat. Dostávala se do nepříjemných brejků, ale Appy nás několikrát zázračně podržel. Čas neúprosně utíkal. Už se zdálo, že se skóre nezmění, ale chvilku před koncem vystihl Adam rozehrávku gólmana, hbitě si míč zpracoval a přesným obstřelením k tyči dokonal neuvěřitelný návrat. 4:4.

Na závěr jsme se oslavně podělili o Radkovu Mattoni Esenci citronu v plechu.

Komentář rozhodčího: "Šokující průběh utkání, GK Ohradní za vedení 4:0 podcenila soupeře hrajícího bez střídání. Válcovny se po druhé brance vzepjaly k heroickému výkonu a zaslouženě srovnaly skóre."
Muž zápasu dle rozhodčího: Mička (v zápisu mylně Macháček)
Žlutá karta: Votýpka