7  :  1

Jaro 2023, 6.C (4.)
Datum, čas Út 25.4.2023, 19:45
Rozhodčí Jaroslav Moravský   Hřiště MIKU3

Góly 14., 43. a 60. Adam Mička, 26., 39. a 45. Jan Štěpánek, 24. P. Štěpánek - 22. Tošovský

V 5. kole nás čekali Red Leads, tedy tým, který dokázal porazit superagilní Medvědy B 8:4. Navíc jsme byli bez střídání, s Adamem čerstvě po delší nemoci a zdravotně nejistým Mirkem. No a k tomu všemu se přidalo tradiční Opatovské nevlídné podnebí.

Začalo se s vysokým nasazením. Svým pohybem nás červeno-černí zaskočili a pevně jsme doufali, že to nevydrží až do konce. Skóre ale otevřel Adam #14 stylově ve 14. minutě. Pomalu se blížila půle a po úniku a nedorozumění v naší obraně bylo srovnáno 1:1. Nicméně nevěšeli jsme hlavu a po dvou minutách odpověděl Pepa trefou k tyči. To utlumilo soupeřovu nabuzenou morálku, a o pár minut později navíc Honza rozehrál roh přímo na přední tyč, a překvapil tak gólmana, který si ho sklepl do brány.

Po výměně stran se zápas nesl v klidnějším tempu. Dařilo se nám držet míč a kontrolovat hru. Jednu povedenou kombinaci zakončoval opět Honza po Adamově nahrávce před prázdnou bránu. V tu chvíli už Red Leads otevřeli obranu a začali se vrhat do útoků, které ale končily buď zblokovanými střelami nebo ranami z dálky mimo. Dlouhodobě si nevěděli rady s Honzovým napadáním a rozpětím jeho nohou.

Vedení po Pepově autu pojistil Adam halfvolejem do šibenice, před kterým všichni přítomní uznale pokývli hlavou. Krátce poté v další akci znovu Adam nahrál Honzovi, který zvýšil na 6:1 a dovršil tak dlouho neviděný hattrick. V poslední čtvrthodině nás několikrát podržel Appy jistými zásahy a výběhy. Zbytek utkání jsme se nikam nehnali, snažili se zodpovědně bránit a cíleně rozehrávat. Závěrečný hvizd zazněl současně s Adamovou poslední trefou, když po brejku dostihl o něco delší Pepovu nahrávku a sklepl ji před brankářem z úhlu do branky, odkud už míč dobíhající obránce nedokázal vylovit.

Komentář rozhodčího: "Hosté drželi míč častěji, ale góly stříleli domácí a po zásluze zvítězili."
Muž zápasu dle rozhodčího: Appelt