Jaro 2023, 6.C (4.)
Datum, čas Út 11.4.2023, 19:00
Rozhodčí Matyáš Mužík   Hřiště P2

Góly 26. Pelouch, 55. P. Štěpánek - 14. Jakubec

S legendární TJ Modrá Vopice se utkáváme už od roku 2014. A když se zrovna neutkáváme, stejně se pravidelně vídáme na Pražačce v souběžných a navazujících kláních. Na vzájemné zápasy to bylo 2:3 v jejich prospěch, a tak jsme po třech prohrách (2019, 2020, 2022) chtěli srovnat skóre. My bez nemocného tvůrce hry Adama, Vopice bez v Argentině přebývajícího střelce Alberta.

Soupeř se ze všech sil dral do šancí, až jsme neuhlídali jeden brejk a po milimetrové nahrávce před volnou bránu mezi Pepou a vracejícím se Radkem se poprvé rozvlnila síť. Snažili jsme se brzy odpovědět, ale Vopice nám svojí pověstnou agilitou a napadáním nedovolila dostat hru pod kontrolu.

Ač naše rohy tradičně vedou spíš k soupeřově úniku a ohrožení naší brány, tentokrát zvolil Mára centr na zadní tyč a Honza Pelouch nekompromisně hlavou srovnal na 1:1.

Druhý poločas byl povětšinou ve znamení četných ztrát míče. Vopice vystihovala naše nahrávky a aktivním pressingem nám nedovolila delší dobu držet míč. Po několika šancích na obou stranách přišel deset minut před koncem další roh, který k Radkově nevoli rozehrál Honza svojí tradiční šajtlí vzduchem šíkmo přes vápno. Bratrskou nabídku si Pepa zpracoval na prsa, přehodil se kolenem směrem k bráně a poslal nás ranou k tyči do vytouženého vedení.

Záhy po rozehrání přišel infarktový centr za naší obranu, který ale naštěstí Appy bezpečně lapil. Soupeř se ještě snažil hrozit, zasypal nás několika střelami, ale do vyloženější šance už se neprobojoval.

P. S. Díky Vopici za improvizovanou týmovou fotku po zápase.

Komentář rozhodčího: "Bojovné utkání, domácí těžili z lepší efektivity."
Muž zápasu dle rozhodčího: P. Štěpánek