3  :  5

Podzim 2020, 6.C (6.)
Datum, čas Út 8.12.2020, 20:15
Rozhodčí Velmistři prokrastinace   Hřiště P2

Góly 36. Bahenský, 51. a 52. Thiel - 5. a 49. Kovařík, 37. a 47. P. Štěpánek, 56. Macháček

Na den přesně po dvou měsících jsme vyběhli k dalšímu utkání podzimní sezony. Jen dvakrát v historii Válcoven jsme odehráli zápas v pozdějším termínu než tentokrát. Navzdory pokročilému adventu a dlouhému výpadku jsme se sešli v docela silné sestavě a disponovali jsme početnější střídačkou než Tajfun.

V chladném a mrholivém večeru jsme se ujali vedení. Kuba dlouhým výhozem hledal vepředu Jardu, míč propadl za obránce a Jarda ho trefil nekompromisně pod břevno. Pak jsme se ale ze hry trochu vytratili a Kuba musel zasahovat proti několika střelám k tyči - jednu vyloženou šanci Tajfunu zastavila tyč samotná. Za nás střílel např. Roman do gólmana nebo Pája vedle šibenice.

V druhé půli se Tajfunu podařilo vyrovnat: Honza odhlavičkovával balon od brány, soupeř to měl ale proti noze, což rezultovalo v bombu ze střední vzdálenosti pod břevno: 1:1. Prakticky vzápětí naštěstí odpověděl Pepa, na něhož obránci trochu pozapomněli – po Radkově pasu středem hřiště z vlastní poloviny se zjevil sám před brankářem a bez váhání ho po zemi prostřelil. Kuba pak fantasticky zabránil vyrovnání na 2:2, míč z bezprostřední blízkosti vyrazil nad břevno. Nedlouho nato napřáhl Pepa podruhé a rána bodlem zaplula k levé tyči. V té době jsme měli ze zápasu víc. Jarda následně potáhnul míč, na vápně si narazil s Márou a zakončoval do prázdné, pohledná akce, pomyslní diváci tleskali.

Vedení 4:1 jsme však téměř prohospodařili. Po zachyceném Kubově odkopu snížil Tajfun na 4:2 a za chvilku už to bylo jen 4:3! Sympatičtí kluci z Tajfunu potom jezdili až do konce, avšak poslední slovo jsme měli my: Jarda dal v brejku balon na Honzu, ten před gólmanem ještě doprava na Máru, který se s ním otočil a z "malého vápna" zavěsil ke vzdálenější tyči. Kromě toho jsme ještě dvakrát trefili tyč.

S koncem zápasu zdánlivě ustal i déšť. Každopádně do šatny tentokrát nikdo nezamířil. (dud)

Komentář rozhodčího: "Vyrovnané utkání, kdy zlom nastal v sedmé minutě druhého poločasu, když hosté vstřelili gól na 1:2. Ačkoliv domácí snížili, hosté vždy dokázali vstřelit další góly. "
Muž zápasu dle rozhodčího: J. Kovařík