Podzim 2017, 8.E (1.)
Datum, čas Út 17.10.2017, 20:15
Rozhodčí KáGéčko C   Hřiště P3

Góly 9' H. Štěpánek, 27' Kacanos, 42' Lhoťan - 45' Doubrava

Nezvykle příjemná teplota orámovala náš další zápas, který dělil celou sezonu vedví. Vzdor neustávajícím potížím se sítnicí nás zase přijel podpořit Nikač. A Kacík průběžně kontroloval mobil, zda se už nejmladšímu pokračovateli rodu nezachtělo na svět.

Samotné utkání jsme nezačali zle. Rozhodčí tentokrát pískal celkem dost a po jedné takové situaci jsme zahrávali standardku. Pája poslal dlouhý centr, Honza ho ve vápně lízl hlavou a míč následně putoval od břevna do brankáře a do sítě. Šťastná trefa. Ještě před půlí zvýraznil naše vedení Kacík, když se ocitl sám před gólmanem a s ledovým klidem ho překonal.

Ve druhé půli přidal definitivní pojistku Matějka - ale jak! Důsledné dohrání akce a bojovnost jako z učebnice! Nejdřív doběhl balon před vyběhnuvším gólmanem, píchnul ho kolem něj a to už se ho zmocnil vracející se obránce. Ovšem Matějka ho nepřestal pronásledovat, a když chtěl obránce míč odehrát, skluzem ho dostal do brány.

Když se utkání lámalo do poslední čtvrtiny a v brance tradičně jistý Kuba měl našlápnuto k dalšímu čistému kontu, hodil Ondra Doubrava z Axiomu aut přímo na bránu, Kuba míč jen škrtl rukavicemi a ten skončil v síti. Smolný moment znamenal, že po 180 minutách z úvodu sezony si teď Kuba připsal další solidní, 105minutovou šňůru bez gólu. My jsme se už gólově neprosadili, i když po Pájově autu se Pepa uvolnil a z úhlu nabombil bližší tyč. Víc jsme nestihli i proto, že byl duel mírně zkrácený, končili jsme totiž už v 21.16.

Po polovině sezony tedy vedeme skupinu s úctyhodným skóre 15:2 a zatím jsme neztratili ani bod. Jisté však je, že ligové Plzni se už nevyrovnáme – ta má 12 výher z prvních 12 zápasů a tolik jich v hanspaulce není. (dud)