Podzim 2017, 8.E (1.)
Datum, čas Út 19.9.2017, 20:15
Rozhodčí Touš KK   Hřiště P2

Góly 41' Štěpánek H., 44' Geyer

Po dvou čistých kontech jsme museli přistoupit ke změně na gólmanském postu, Kuba tentokrát nemohl přijít. Prvně v sezoně jsme se taky utkali s někým, kdo měl na střídání aspoň jednoho hráče – těchhle kluků byl na soupisce celý tucet! Do třetice o výjimečnosti zápasu svědčí fakt, že se utkal první s druhým, přičemž ani jeden z týmů v prvních dvou kolech neinkasoval.

První šanci si připsal soupeř, umístěnou přízemní střelu k pravé tyči Pepa na brankové čáře vykopl na roh. Z naší strany stojí za zmínku především Adamosova hlava po autu. Roman si seřizoval mířidla a z přímého kopu lízl tyč. Ve středu pole Mates spolehlivě sbíral hlavičky nejen po výkopech a zastoupil tak chybějícího Nikače. První půle každopádně branku nepřinesla.

Až ve 41. minutě Roman házel aut, ten Honzovi dopadl na zadní tyč k nohám a od nich se došoural k tyči. 1:0! Neuplynulo ani pět minut a hrnuli jsme se do brejku - gólman soupeře zasáhl rukou mimo vápno a kopalo se proti jeho brance. Míče se opět ujal Roman. Prudkou ranou k pravé tyči zaznamenal angličana a rázem jsme vedli už 2:0. Nic na tom nezměnily ani protesty 4TDABB, že brankář ještě nebyl připraven. Ale zdaleka se nedohrávalo v klidu, po chvilce dostal Kacík žlutou kartu za zákrok na polovině hřiště. Pepa byl v permanenci. Míč jasně letící do pravého růžku zastavila zničehonic vylétnuvší ruka. Když jsme pod tlakem v obraně hořeli, Pepa to jen pobaveně komentoval a na brankové čáře nerušeně dál čaroval. Po zápase byl v interním hlasování vyhlášen mužem zápasu. Ani na druhé straně se nezapomínalo na diváky: Peťa vystřihl povedené nůžky, avšak rozhodčí předtím přerušil hru.

Výhra 2:0 nám tedy zajistila průběžné vedení v tabulce a následující pauza nám poskytla dost času pro regeneraci.