Jaro 2017, 7.A (10.)
Datum, čas Po 20.3.2017, 19:00
Rozhodčí nedostavil se   Hřiště P1

Góly 45' Pavlíček - 5' Abrahám, 18' Müller, 40' Adámek, 54' Lhoťan

Po mrazivé zimě jsme se prvního jarního dne sešli téměř v plném počtu, po lehce zpožděném příchodu Adamose s Kacíkem jsme mohli střídat rovnou celou pětku (čehož jsme ale nevyužívali). Na začátku se dlouho a marně čekalo na rozhodčího, nakonec jsme si museli poradit sami, než to v průběhu druhé půle vzal na sebe náhradník.

Zatímco soupeř loni spadl z šesté ligy, my jsme čerstvě postoupili z osmé, ale na hře to znát nebylo. Nezačali jsme zle. Míra kopal roh, za zadní tyči stál Pája a trefil ho rovnou z voleje k tyči - 1:0! Po necelé čtvrthodině se situace opakovala: tentokrát se rohu ujal Pája, Jenda do míče trknul hlavou a vedli jsme 2:0. Žlutě oděný Berlusconi v první půli taky hrozil: trefil dvě tyče, ale Pepa měl bránu postavenou dobře, navíc soupeře vychytal jistými zákroky.

Do druhé půle jsme nastupovali v dobrém rozpoložení a to se ještě zvýraznilo koncem druhé třetiny utkání. Grande Paolo hrál s novými kopačkami ve velké pohodě - z naší poloviny vyslal dlouhý pas vzduchem, Peťa na hraně pokutového území svedl vzdušný souboj s brankářem a díky jeho důrazu se míč po odrazu od pravé tyče vzápětí třepetal v síti. Oku lahodící akce. Z tříbrankového vedení jsme se však neradovali dlouho - Honza laxně ztratil míč, ten se rychle dostal až před naši svatyni a soupeř měl osamocený před Pepou snadnou úlohu - nohou k pravé tyči snížil na 1:3. Kontaktní gól jsme však Berlusconimu nepovolili, naši výhru jistil pět minut před koncem po dorážce po zemi cyp Matějka.

Udrželi jsme tak kladné celkové skóre ze zápasů na Pražačce, kterého jsme tam slavně dosáhli až v posledním střetnutí roku 2016. Uhrajeme-li v příštím zápase aspoň bod, bude to náš padesátý z Pražačky. (dud)