5  :  3

Podzim 2015, 7.G (12.)
Datum, čas Čt 22.10.2015, 20:15
Rozhodčí Homunculus (nedostavili se)   Hřiště P2

Góly 1' 2' 26' F. Tomáš, 22' L. Vladyka, 50' J. Řeřicha - 9' R. Holeček, 34' P. Abrahám, 40' H. Štěpánek

Na Sculpturo jsme si vyšlápli bez střídání. Navíc Matějka byl po nemoci a bez kopaček, ale tým ukázal soudržnost a poskytl mu dva páry na výběr. A dotřetice "bez": hrát jsme začali bez rozhodčího, který nakonec vůbec nedorazil. I proto jsou minuty u gólů pouze orientační, většinou se dopisovaly až od oka po poločase. Jinak ale sudí naštěstí nebyl potřeba, hrálo se v poklidu a rozumně.

Bohužel už v první minutě, hned z prvního útoku Sculptura, jsme inkasovali. Tomáš pronikl až k vápnu a trefil balon do pravého vinglu Pepovy brány. Srovnat už jsme nedokázali. Ještě v první půli se sice prosadil Radek tečovanou střelou ze střední vzdálenosti, ale to už jsme prohrávali 1:2, po třiceti minutách hry dokonce 1:4. Před druhým dějstvím to proto extra nadějně nevypadalo, ale flintu do žita jsme hodit odmítali. V druhém poločase pálil Honza do brankáře a dobíhající Pája usměrnil dorážku do sítě: 2:4. Po chvíli jsme se prodrali do soupeřova vápna, Michal stopnul Honzovi míč před prázdnou bránou a ten už měl úlohu snadnou. Dostali jsme se na dostřel, 3:4, minimálně bod byl blízko. Jenže na víc už jsme se nezmohli. Naopak soupeř si ještě vítězství pojistil svou pátou brankou. Co na tom, že druhý poločas jsme vyhráli. Z hlediska udržení v lize jsme se dostali do dosti svízelné situace, obzvlášť před zápasem s vedoucím celkem. (dud)