Podzim 2015, 7.G (12.)
Datum, čas Út 6.10.2015, 19:15
Rozhodčí VŠSK MFF UK VET A   Hřiště STER1

Góly 20' H. Štěpánek, 39' P. Adámek, 52' M. Paluska, 54' R. Holeček

Štěrboholy byly nevypočitatelné: první tři střetnutí tam náš tým zvládl, další tři naopak prohrál. Teď mělo přijít sedmé... Hned 4 z 9 hráčů Válcoven se před utkáním potkali už v autobuse, někteří po napínavé tramvajové stíhačce, a jelikož se nás sešlo nebývale hodně (vč. navrátilců Adamose a Matese) a včas, započali jsme přípravu efektními přihrávkami vzduchem.

Ale k věci: hned zpočátku jsme se párkrát dostali do soupeřovy neorganisované obrany, ale šance zůstaly nevyužity. A to i na druhé straně, kde Pepa vytáhl skvělý reflex a pravačkou vyškrábl střelu zblízka. Jako první jsme skórovali my: Honza dobíhal míč s obráncem, ten si ho dal do strany, přímo na Honzův napřažený nárt, a míč po zemi trefil prázdnou bránu. Po půli 1:0.

Hosté hráli bez střídání, a možná i proto ve druhé půli přestávali stíhat. Mates unikl po pravém křídle, podíval se, zcela samozřejmě poslal balon ke vzdálenější tyči Adamosovi a ten ho zatloukl do brány – 2:0. Definitiva přišla v poslední desetiminutovce: po rohu doputoval míč přes Míru u bližší tyče k Matesovi a po jeho zadovkovém uklizení do brány byl rozdíl ve skóre už třígólový. Na nevídaných 4:0 vzápětí zvýšil Radek po trmě-vrmě. Pepa mezitím držel nás i čisté konto, vytáhl pumelici ze strany, další šanci zneškodnil před brankovou čárou a vzápětí míč odplácnul do autu. Válcovny hrály s přehledem: opakované přihrávky na půli na rozběhnuté zadáky za hráčem, to byla radost pohledět. Adamos zleva napálil tyč, Mates prošel s balonem u nohy celé hřiště, Radek ideálně vyslal Honzu, načež Zdeňkova střela z první lízla tyč. Naši fiktivní fanoušci mají na co vzpomínat!

Že vám scházejí čísla? Statistik Pepa vyčetl, že Honza dosáhl 130. gólu (222 zápasů), Pepa 10. nuly v brankářské části kariéry (celkem 220 zápasů) a Mates brankou oslavil svůj 40. zápas za Válcovny. Radek po vítězství vytáhl z archivů až znepokojivě sedící paralelu se zápasem s týmž soupeřem z podzimu 2011: bylo nás dost už před začátkem, rovněž 3 na střídání, zato PRKA hrála bez střídání, Pepa chytal (a uhájil čisté konto, takže pětinu svých čistých kont má z duelů s PRKA), i tehdy hráli všichni nezvykle agilně... Jediný větší rozdíl je, že tehdy jsme se po dvou kolech mohli pyšnit plným počtem bodů. Teď jich nemáme tolik jako tehdy ani po šesti kláních... ale rozhodně jsme vykročili správným směrem. (dud)