2  :  5

Podzim 2013, 7.B (3.)
Datum, čas Po 2.12.2013, 20:45
Hřiště BECH

Góly 5' Kačírek, 38' Hrdlička - 35' a 51' P. Štěpánek, 39' M. Paluska, 50' M. Lhoťan, 57' P. Adámek

Teplota okolo nuly. Pozdní večer, všude kolem tma. Všeobecné ticho naruší jen náhlý hlomoz na opuštěné zastávce mezi vlakovým nádražím a lesíkem. Ze dveří zatoulaného autobusu vystupuje pětice neohrožených mužů a rázem jim začne stoupat pára od úst. Nedbají ničeho a míří za světlem na konci 500m tunelu. Když ho dosáhnou, ocitají se na kolbišti, kde se má odehrát rozhodující bitva...

Tak nějak vypadal nástup téměř poloviny týmu. Čekal nás poslední tým tabulky, Exact. Z 10 zápasů jedna výhra, jedna remisa, víc nic. Jasná záležitost, řeklo by se. A přitom tentýž Exact nás měl během utkání dvakrát na lopatě...

Od páté minuty vedl a průběžný stav držel celou následující půlhodinu. Během té jsme se stihli pohádat div ne každý s každým a nedařilo se nám skoro nic. Jen pár náznaků. Ke všemu si Roman zase pochroumal kotník... Dan několikrát skvěle zasáhl, mimo jiné nás uchránil před Honzovým vlastňákem po soupeřově rohu. O půli přišel Honzův velký moment, když vytáhl zbytek travarice z Bosny a tým se posilnil. Také ve druhém poločase padl gól v páté minutě: tentokrát jsme se ale radovali my. Radek z rohu našel Pepu na přední tyči a ten po zemi vyrovnal ? 1:1! Že nic netrvá věčně, nám připomněla Hrdlička ? po pár minutách předvedla ukázkový skluz a usměrnila míč kolem vyběhnuvšího Dana do brány. To byla rána. Tak těžce vydřené vyrovnání mělo být hned zase ztraceno? Mates řekl ne ? vzápětí napřáhl a na tečovanou střelu brankář nestačil zareagovat. Srovnáno podruhé. Následovala prázdná desetiminutovka, k něčemu se schylovalo... ale jen Matějka věděl, k čemu. S balonem na noze prošel přes tři hráče a z vápna po zemi chladnokrevně trefil vítězný gól! Za okamžik navíc nahrával Mates Pepovi doprava těsně před brankáře, ale ten ho i tak sebejistě prostřelil levačkou a zopakoval si dvougólový večer z minulého utkání. To už naše lavička začala věřit... No a když Adamos chvíli před koncem stvrdil posici našeho nejlepšího střelce v sezoně svým 9. gólem, bylo jasno. Hned po závěrečném hvizdu zbytečně vyhecovaného zápasu začalo bouchat šampaňské, fotilo se a pilo... A hráčům už v hlavách probleskovaly myšlenky, jaké to bude na jaře v 6. lize.

Co tento večer také znamenal:

- zdvojnásobení počtu bodů dosažených v Běchovicích
- v posledních dvou zápasech jsme nastříleli stejně branek jako v předchozích šesti dohromady
- Míra P. odehrál jubilejní 30. zápas za Válcovny, Adamos si udržel vysoce ceněný průměr gólu na zápas a zařadil se mezi střeleckou elitu celé skupiny, Pepa se dotáhl na Radka a spolu se dělí o post 2. nejlepšího kanonýra v historii týmu (dud)