Podzim 2013, 7.B (3.)
Datum, čas Po 18.11.2013, 20:30
Rozhodčí Sokol Vysočany SUP   Hřiště ZAK

Góly 17' a 21' P. Štěpánek, 27' R. Geyer, 50', 53' a 57' P. Adámek - 54' Šídlo

Zápas, který to měl všechno rozhodnout. Zda se postupu přiblížíme, nebo se s jeho vidinou budeme moci pro tuto sezonu rozloučit. Docházka tomu odpovídala: rekordních 6 hráčů na střídání + ještě zraněný Ondra jako divák. Soupeř měl v tabulce jen o výhru méně než my a např. v 8. kole Terasy porazily našeho posledního pokořitele OrangeBoom 8:1 (my jsme mu tehdy podlehli 3:5)...

Zpočátku se oba týmy chvíli oťukávaly, první pořádnější vzruch přišel, až když Peťa pálil z otočky vedle šibenice. Terasy se do útočení nikterak nehrnuly, přesto nám však gólmana prověřovaly čas od času přesnými ranami. Avšak ten se nenechal překvapit ani dobře mířenou střelou z úhlu. První branka tak padla do sítě KFC: Roman zpracoval míč a protlačil se s ním do vápna, postrčil ho Pepovi a ten už si - byť blízko brankáři - věděl rady. Po chvíli právě Pepa hezky píchl míč po lajně, Honza ho doběhl a vrátil a Pepa zamířil opět přesně, tentokrát při zemi. Terasy v tu dobu prakticky neútočily, stály na vlastní polovině, ale přitom ani nějak zodpovědně nebránily... jejich lajdáckost dobře vystihl Roman a příkladným forčekingem ukopl gólmanovi míč z úhlu přímo do brány. O půli tedy 3:0 pro nás a vypadalo to víc než nadějně. A to se ještě neujala Peťova střela pod břevno či Matějkova šance u tyče, gólman Teras míč nejdřív vyrazil a pak ještě vleže hbitě odkopl do bezpečí.

Druhý poločas už byl až příliš uvolněný, měli jsme i nadále převahu, a mohli si tak dovolit i pár neobratných kousků s míčem. Z nevyužitých šancí vynikla ta Pájova, z první ale pálil z vápna jen do gólmana. Pepa mohl zkompletovat hattrick, ale nepovedlo se. A tak se této mise ujal Adamos: svůj gólový účet načal deset minut před koncem po kombinaci zblízka ? a rázem byl při chuti: nápřah za vápnem, prudká vyšší rána doleva a brankář ani nezakročil. Pak jsme sice dostali branku od Šídla, když jsme zaváhali v obraně, ale zanedlouho se míče chopil opět Peťa a po zemi pod gólmanem dovršil svůj třígólový večer. Spoustu šancí jsme ještě zahodili, Mates si navíc svůj 30. zápas za Válcovny okořenil lehčím zraněním kolene při ne zcela trefené střele... Ale na konci utkání byli spokojení všichni. Nejen že máme blízko postupu, ale připsali jsme si i jubilejní 40. výhru na Zákostelní. (dud)