Podzim 2013, 7.B (3.)
Datum, čas Po 4.11.2013, 20:30
Rozhodčí Pražačka seniors   Hřiště ZAK

Góly 42' H. Štěpánek, 57' M. Mareček - 38' Pytl

Druhá těsná výhra v řadě! Tentokrát jsme se vrátili na domácí půdu a v 80. zápase na Zákostelní jsme slavili vítězství nad starou známou Suchou dásní (při celkovém zdejším zisku 90 bodů). Na hřišti to přitom jiskřilo už od konce minulého zápasu, kdy div nedrželi sudího pod krkem.

V souboji se třetím týmem tabulky nám vydatně pomáhalo duo nehrajících ? Peťa ještě nebyl 100% fit po zranění kolene a prvně v sezoně se ukázal šedý vlk Hanspaulské ligy Zdeněk! Pepu čekal 180. a Romana 80. zápas za Válcovny v kariéře.

A začalo se poměrně zostra: jeden ze soupeřů se obtočil kolem našeho obránce a pelášil sám na Dana, v poslední chvíli se prý vrátil Matěj. Pak jsme zahrozili my: Mireks nebezpečně hlavičkoval z vápna a gólman míč jen reflexivně vytáhl, Radkův přímák našel Honzu u tyče, ale ten pouze nastřelil gólmana. Možná ještě víc než hrálo se ale v první půli hádalo, zvyšoval se hlas a na sudím nezůstala nit suchá. Především se o to zasloužili nejmenší a pak také nejšedivější hráč soupeře (tomu přitom nešlo upřít jisté fotbalové kvality).

Zkraje druhé půle zabíhal Dofis na krásný pas za obranu a z úhlu minul jen těsně. To už se ale schylovalo ke gólu hostí: ani naponěkolikráté se nám nepodařilo odkopnout balon, pořád si ho mezi sebou Dáseň posouvala, a když už jsme se jej zmocnili, snahu vyřešit situaci fotbalově využil Pytl a z Danovy pravé strany trefil přes houštinu těl do šibenice. S tím šlo sotva něco dělat. I hráli jsme dál a nakonec jsme se dočkali i my: Pája z půlky zacentroval na Honzu, hlavu brankář zblokoval, ale míč zůstal skákat za ním u branky. Posledního obránce výborně zaměstnával Matějka. No a když se několik vteřin nic nedělo, poskakující merunu napálila zblízka do brány Honzova váhající noha. Vyrovnáno! A aby toho nebylo málo, Mirek chvíli nato z dorážky vlastní střely strhl vedení na naši stranu! Výsledkem 2:1 utkání i skončilo a Válcovny si uchovaly hodně teoretickou, ale přesto šanci na... postup! Nevídané. (dud)