Podzim 2013, 7.B (3.)
Datum, čas Po 21.10.2013, 19:15
Rozhodčí Šťástka, Kratochvíl (najatí)   Hřiště STER3

Góly 44' J. Novotný - 12' H. Štěpánek, 36' P. Štěpánek

Za soupeřem jménem Kerata Chíjos jsme se vypravili až do dalekých Štěrbohol, představili jsme se tam poprvé v historii. Kerata byla o dvě příčky nad námi, měla o dva body víc a na rozdíl od nás i kladné skóre. Střelec posledního kola Adamos nás přišel podpořit i přes zranění kolene ? a bylo to znát.

Hřiště bylo podle některých opticky velké, podle jiných zase nedosahovalo šíře Zákostelní. Tak jako tak ale naší hře docela vyhovovalo, i když soupeř dokazoval, že není v horní polovině tabulky omylem. Po nějakých deseti minutách jsme se utrhli do brejku 3 na 2, Pepa postupoval zprava a poslal balon bratrsky doprostřed Honzovi přímo do nohy ? ten se tak mohl soustředit na zakončení a přehodil brankáře do levého rohu, čímž konečně prolomil střeleckou nemohoucnost z dosavadního průběhu sezony. A Válcovny byly při chuti! Zanedlouho Matějka pálil jedovatě z otočky po vysoko skákajícím míči a gólman Keraty měl plné ruce práce. Kerata taky hrozila, jenže kromě střel i nebezpečně vysokou nohou ve chvíli, kdy chtěl Matějka hlavičkovat do brány. Ošklivě vypadající zákrok jsme však z nepřímého kopu nevyužili, rozehravše jej nakrátko jsme hradbu bránících těl nepropálili. Poločas tak skončil naším těsným vedením a do druhé půle bylo všechno otevřené.

V úvodu druhého poločasu vyběhnul brankář Keraty do strany ze svého území, jeho odkop jsme zachytili, míč se dostal k Pepovi, ten nezazmatkoval, počkal si a pravákovi zastupujícímu chybějícího gólmana poslal míč zkušeně po zemi kolem levé nohy k pravé tyči ;), a jak řekl, "vyšlo to lepší": 2:0! Prakticky hned po rozehrávce Míra P. z přemíry snahy sejmul jednoho Chíjose na půlce a rezultovala z toho žlutá karta. Ale aspoň jsme ukázali, že se soka nebojíme. Pomalu jsme se však začali dostávat pod tlak. Ten Kerata zúročila čtvrt hodiny před koncem: Dan krásně vyrazil střelu, ale na dorážku, která ho opět připravila o nulu, už nestačil. Ze soupeřova sevření jsme se těžko dostávali, napadali jsme až od půlky a až do konce jsme si už moc neškrtli, ale vítězství jsme si vzít nenechali, byl to příkladně vybojovaný zápas. Příště už doma přivítáme třetí Suchou dáseň, jež zdolala do té doby druhý OrangeBoom. (dud)