6  :  1

Podzim 2012, 8.B (2.)
Datum, čas Po 3.12.2012, 18:00
Rozhodčí Badíci   Hřiště ZAK

Góly 6' 37' M. Ondračka, 11' Z. Holeček, 16' H. Štěpánek, 39' vlastní, 50' M. Paluska - 32' M. Husák

Poslední zápas v sezoně vypadal ze všech nejdůležitěji. Měl totiž rozhodnout o tom, zda naše pololetní snažení nevyjde vniveč a podaří se nám vrátit se do 7. ligy. Na Zákostelní jsme přivítali tým ze spodku tabulky, což bývá vždycky zrádné. Navíc historická bilance s G.F.C. hrála jasně proti nám: ještě nikdy jsme je neporazili, a jak správně podotknul Radek, v první sezoně nás (na podzim 2004) přejeli hladce 5:0.

Naštěstí jsme tentokrát po celou dobu působili fotbalověji a dokázali i proměnit pár šancí. Nejdřív se po ťuksi s Matějem trefil Michal, nedlouho poté Zdeněk po Pavlově nahrávce až na "malé vápno" z otočky zvýšil na 2:0 a na poločasových 3:0 upravil skóre Honza, když ho nikdo moc nenapadal, a tak ze střední vzdálenosti vystřelil přesně k tyči. :)

Po poločase nám ale spadnul hřebínek: obrana zaváhala a opět v bráně stojícího Pepu prostřelil z bezprostřední blízkosti hráč hostí. O výsledek jsme se ale klepat nemuseli. Druhý gól v zápase si připsal Michal, Matěj se potom dostal k centru, který si jejich aktivní pětapadesátka srazila hlavou do vlastní brány. A naši poslední branku v sezoně přichystal Mirek, který hrál svůj 10. zápas: výtečně přesprintoval vracející se obránce, z nepříliš nadějně vyhlížející situace dokázal mezi dvěma vybojovat míč a posunout ho doprava Matějovi, pro kterého už nebyl problém rychlý brejk zakončit.

A mohlo se jít slavit na společnou večeři k Šebestiánovi! Pavel si tak svůj jubilejní stý start za Válcovny schoval až na jarní návrat do sedmé ligy. (dud)