Podzim 2012, 8.B (2.)
Datum, čas Po 22.10.2012, 20:30
Rozhodčí The Penguins 6:5 B   Hřiště ZAK

Góly 16' M. Voldřich - 8' 28' 57' M. Paluska, 14' R. Geyer, 18' M. Mareček

Jubilejní 60. zápas na Zákostelní nám vyšel. Ač tomu konečné skóre nenapovídá, šlo o souboj celků z čela tabulky (oba 8 bodů).

Matěj před zápasem zjistil, jaké jsou poměry v žebříčku nejlepších střelců skupiny, a rozhodl se s tím něco udělat. Už po sedmi minutách se otočil kolem hráče a po zemi angličanem od vzdálenější tyče zrušil bezbrankový stav. Nedlouho nato Mirek zpracoval míč Honzovi a ten ho prostrčil mezi dvěma hráči pěkně naběhnuvšímu Romanovi, který se střelhbitě zorientoval a z hranice vápna po zemi kolem gólmana zvýšil na 2:0. Dva góly, to bylo doposud naše maximum ? a soupeř jako by si toho byl vědom. Záhy totiž z rohu hlavou snížil, i když si Blahoš na balon sáhl, a leckomu začal v hlavě vrtat červíček pochybností. Toho ovšem vzápětí vymetl Mirek. Matěj ho našel úplně volného před brankou a jeho zakončení - plackou doprostřed - názorně ukázalo, jak snadné je zůstat ledově klidný i v té největší šanci, a navíc ještě při prokletí dvou gólů na zápas, jež bylo tímto zásahem zlomeno. Fotbalovou lahůdku pak ještě divákům připravil ke konci půle Matěj, když od půlky potáhl míč po levé straně, zbavil se hráče a z úhlu mazácky obstřelil brankáře.

Krátce před poločasem dorazil i Jirka, takže jsme po zbytek zápasu střídali v rekordních čtyřech lidech. I to jistě sehrálo roli ? soupeř totiž nestřídal. V utkání jsme měli i další šance, nastřelili tyč, Romanovi nebyl uznán gól pro ruku, a v samém závěru Matěj dokonal kýžený hattrick střelou z hranice vápna opět ke vzdálenější tyčce.

Zápas přinesl i několik individuálních kulatin: do 150. střetnutí v našem dresu nastoupil Radek, do 95. Pavel a Roman si zaokrouhlil bilanci na 70/35, čímž se dostal na dostřel k posici 3. nejlepšího střelce historie Válcoven, již zatím drží Zdeněk a Pepa: oba mají na kontě 37 branek. Za pozornost stojí také fakt, že po 7 kolech nikdo nemá lepší obranu než my (8 obdržených gólů). (dud)