3  :  2

Podzim 2012, 8.B (2.)
Datum, čas Po 8.10.2012, 20:30
Rozhodčí Osladil (najatý týmem)   Hřiště ZAK

Góly 28' J. Kotalík, 56' M. Kotoun, 58' Z. Opiela - 12' M. Paluska, 15' M. Ondračka

Matěj se po krátkém zastřelování opírá do míče a po zemi ho posílá ke vzdálenější tyči, gólman se jenom otočí. Že byl napadán a při střele podklouzl? I co by to takovému šutérovi vadilo! 1:0 pro Válcovny. O chvíli později Matěj s Honzou a Michalem vyšachují obranu a posledně jmenovaný prostřeluje brankáře, vedeme 2:0 a všechno vypadá slibně. Jenže! Víme, jak je to s těmi našimi vedeními...

Kobyliští tygři si všechny ostré projektily schovali zákeřně na konce poločasů, abychom už nestačili zareagovat. Po snížení na 2:1 jsme ještě měli dost tutovek, ani Zdeňkova střela z blízkosti do protipohybu brankáře ale nestačila. Blížil se závěr, po křídle utekl hráč a ze strany srovnal! Šok! Jak se nám to mohlo stát? Desorientovaně se potácíme po kolbišti, soupeř se dostává ke standardce, Honzu mate prodloužený balon a střelec vítězného gólu se tak ocitá tváří v tvář Michalovi - a nemíjí. A první naše prohra v 8. lize téměř po 5 letech je na světě (to stojí za srovnání: taky jsme vedli o dva góly a soupeř taky snižovaltěsně před přestávkou).

Nešťastný zápas odehrál Míra, který nejdřív za nešetrný zákrok zezadu ve středu pole vyfasoval žlutou a následně si poranil kotník, což ho vyřadilo ze zbytku utkání. Snad nezdvojnásobí naši marodku, na níž už proklatě dlouho dlí stonající Roman.

Honza odehrál svůj 160. zápas a vzhledem k několika neúčastem Pepy toho má za Válcovny odehráno nejvíc. V posledních 9 zápasech na Zákostelní jsme sice pokaždé vstřelili aspoň gól, jenže nikdy jsme nedali víc než dva (stejně tak ve všech dosavadních utkáních aktuální sezony). Prokletí, či nemohoucnost? Ať tak či onak, je už načase tuto sérii utnout. (dud)