Jaro 2012, 7.E (10.)
Datum, čas Čt 21.6.2012, 19:15
Rozhodčí Target FC   Hřiště ZAK

Góly 19' M. Kuncíř, 34' I. Kurhajec - 12' P. Abrahám, 33' H. Štěpánek

Při rozlučce se sezonou a zároveň i sedmou ligou (níž jsme hráli naposledy na podzim 2007) jsme zavítali na naše někdejší (a zřejmě i budoucí) domácí hřiště na Zákostelní, kde se například takový Matěj proháněl už během svých gymnaziálních let. Chvíli po konci střetnutí začínalo čtvrtfinále Eura, Češi proti Portugalcům, tak si soupeř s předstihem ověřoval, jestli vůbec dorazíme, když už nám o nic nejde. Ovšem Válcovny válcují až do úplného konce!

I v posledním utkání jsme šli do vedení. Po Matějově rohu se ze střední vzdálenosti přízemní střelou ke vzdálenější tyči poprvé (a naposled) v sezoně trefil Pavel. Na konci první třetiny však Svině vyrovnaly: taky po rohu (ne?) a z ještě větší vzdálenosti - míč se dostal na neobsazeného hráče jménem Kuncíř a po Honzově nerozumné teši stanovil poločasový výsledek na 1:1. Z druhé půle potom neuběhlo mnoho, když forčekující Honza vyšel vítězně ze souboje s gólmanem a míč putující za čáru vedle brány poslal za čáru v bráně. Jenže hned vzápětí soupeř opět srovnal a Zdeňkovi se už vítězný gól vstřelit nepovedlo. Sezonu jsme tedy zakončili, jako jsme ji začali: remisou 2:2.

"Vyrovnané utkání nahoru dolů, technicky velmi dobrý fotbal," pochválil nás rozhodčí v zápise. Toho jsme si na jaře moc neužili. Na jaře, jež jsme zakončili nakonec nečekaně 10. místem v tabulce (za 4 body) se skóre 21:57 - to znamená 3. nejhorší útok a zdaleka nejhorší obranu (v intervalu 21 gólů kolem nás je jen jeden tým, ostatní inkasovali max. 35×).