2  :  8

Jaro 2012, 7.E (10.)
Datum, čas Čt 14.6.2012, 19:30
Rozhodčí Santa Tranta PC C   Hřiště MIKU4

Góly 2' R. Geyer (v zápise: vl.), 16' H. Štěpánek - 3' 4' 37' 55' M. Popovych, 27' 29' O. Pidgainyi, 6' I. Babets, 22' I. Skryp

Ve světle předzápasových očekávání dvouciferného přídělu od jistých postupujících, kteří se mohli pyšnit bezkonkurenčně nejlepším útokem, se konečný výsledek jeví ještě jako relativní úspěch. V druhé půli jsme dokonce obdrželi pouhé dva góly... Ale postupně.

Do utkání jsme vstupovali už jen s matematickou šancí na udržení. Nikoho už ani nenapadlo se o něm zmiňovat. Také proto, že nás čekal tým vynikajících Ukrajinců. Tomu navzdory jsme se však - světe, div se - ujali vedení (pokolikáté už!), míč do sítě protlačil po Honzově rohu Roman a potvrdil tak posici zdaleka nejúspěšnějšího střelce Válcoven v sezoně. Pak jsme sice v rychlém sledu inkasovali asi třikrát, dělali si s námi v tu dobu, co chtěli, leč Honzovi se obloučkem po závaru podařilo snížit a ještě jsme žili. Šlo zároveň o historický zápis: jeho 100. gól v hanspaulce (ve 153. zápase). Při pohledu na poločasové skóre 2:6 se ovšem význam takového počinu poněkud vytrácí... A to toho ještě Pepa dost pochytal. Každopádně po přestávce už jsme se Skifem celkem drželi krok a ten už jen kosmeticky upravil výsledek na 2:8. Zvláštností duelu byla (suverénní) čárová sudí.